Ako odfotiť obrázok na tričko

Dostať obrázok na tričko je s nami jednoduché. Pripravili sme pre Vás pár tipov, ako odfotiť obrázok, ktorý chcete nosiť na tričku, aby bol výsledok čo najlepší. V článku sa dočítate ako sa vyhnúť nežiadúcim fotografiám obrázkov, s ktorými sa dá ťažko pracovať. Ak by ste čomukoľvek nerozumeli, neváhajte nás kontaktovať, radi Vám proadíme.

Správne odfotený obrázok na tričko

Správny obrázok na tričko

Tento obrázok bol odfotený pomocou skenovacej aplikácie Tiny Scaner v mobile vonku na stole. Skenovacie aplikácie pre iOS, alebo pre Android už bývajú súčasťou Vášho zariadenia. Ak aplikáciu nemáte, mžete si vybrať ktorúkoľvek. Odporúčame sa inšpirovať najmä recenziami ako je táto: Urobte si zo smartfónu vreckový skener!  Snažte sa o jasné a rovnomerné osvetlenie bez tieňov a vrások. Nezabudnite si skontrolovať čistotu objektívu a nastavené rozlíšenie fotografií v mobile.

Nerovnomerne nasvietený obrázok

Nesprávne nasviétenie obrázku

Príroda ponúka najlepší a najrovnomernejší zdroj svetla. Odfoťte Vašu kresbu na slnečnom svetle doma, alebo vonku. Nepoužívajte blesk a dávajte pozor na tiene.

Neskenujte obrázok na tričko v skeneri

Sken obrázku na tričko

Odfoťte Vašu kresbu radšej mobilom. Z našich skúseností zoskenované obrázky strácajú na farebnej kvalite. Ak stratíte nervy s odfotením na mobil, skenovanie vyskúšajte až ako poslednú voľbu.

Obrázok na tričko odfotený šikmo

Obrázok na tričko odfotený šikmo

Obrázok odfoťte čo najpriamejšie a hlavne čo najbližšie. Nefoťte obrázok z uhla, alebo zďaleka.

Pokrčený papier

Pokrčený papier obrázku na tričko

S detskými kresbami je to občas problém. Snažte sa ale, aby bol papier čo najrovnejší s čo najmenším počtom vrások.

Rozmazaný obrázok

Rozmazaný obrázok  na tričko

Uistite sa, že je obrázok pekne zaostrený a ostrý. Pred fotením si skontrolujte čistotu objektívu. Obrázok nedržte v ruke, ale položte ho na pevnú rovnú a rovnomerne nasvietenú plochu.

Nízke rozlíšenie

Nízke rozlíšenie obrázku na tričko

Súčasné smart telefóny majú skvelé rozlíšenie. Čokoľvek nad 5Mpx bude v dostatočnom rozlíšení. Uistite sa, že Vaše obrázky majú minimálne 1000x1000px (pixelov). Čím väčšie rozlíšenie, tým lepšie.

Pomocou týchto tipov by Vás nemalo už nič zaskočiť. Pekne odfotený obrázok si môžete s kľudom nechať načitať v našom Tričkotvore a pripraviť si originálne tričko s vlastným motívom.